Kaikki
DYNAMICS 2017
DynaMics 2017 juliste.jpg
27,00€
Siirrä ostoskoriin »
DynaMics 2017 juliste.jpg DynaMics 2017 voittajat uusi.jpg DynaMics 2017 kakkoset uusi.jpg DynaMics 2016 lava.jpg DynaMics 2016 tunnelmaa.jpg DynaMics palkintojen jako 2016.jpg DynaMics Leo Nevalainen.jpg

DYNAMICS 2017 FINAALIN TULOKSET:

Kiitos kaikille kilpailijoille ja yleisölle hienosta tunnelmasta !!

+60 SARJAN NAISET JA MIEHET

1. ILMONEN MARITA ÄÄNEKOSKI
2. NIINIJÄRVI MERVI KORPILAHTI

1. PAANANEN TIMO SUOLAHTI
2. HARSUNEN LAURI PYLKÖNMÄKI

+45 SARJAN NAISET JA MIEHET

1. HYPPÖNEN MERVI ÄÄNEKOSKI
2. HAUTAKOSKI EIJA KAUSTINEN

1. KOSKIRANTA PETRI SAARIJÄRVI
2. HAAPAMÄKI JARI HIETAMA

YLEISEN SARJAN NAISET JA MIEHET

1. KAUKOLA MERJA PERÄSEINÄJOKI
2. BRUNNILA PETRA TAMPERE

1. LEHTOVIRTA PETRI LAHTI
2. NIEMINEN JARMO SUOLAHTI

----------------------------------------------------------------------------------

Oletko juuri sinä tämän vuoden DynaMics menestyjä? Tule mukaan DynaMics laulukilpailuun 2-3.9.2017.

DynaMics on yksi tasokkaimmista karaoketaustaisista laulukilpailuista Suomessa. Kilpailua on järjestetty 2010 vuodesta alkaen Äänekosken Kartanokievarilla. Voit nauttia laulamisesta ja esiintymisestä aivan uudella tavalla, orkesteritasoisella äänentoistolla. DynaMics voi olla Sinun keinosi päästä huima askel eteenpäin ja poimia hienot palkinnot kotiin !

Kilpailu on kaksipäiväinen, ensimmäisenä kilpailupäivänä lauantaina kaikki kilpailijat esiintyvät ääni ratkaisee-osuudessa. Tuomaristo valitsee toiselle kilpailupäivälle semifinaaliin n. 60 kilpailijaa. Kilpailijat saavat tuomareilta välitöntä palautetta oman esityksen jälkeen Semifinaalissa Sunnuntaina. Tuomaristo valitsee finaaliin Sunnuntai-iltapäivälle max. 30 kilpailijaa.

KILPAILUSARJAT:

-  Naiset ja Miehet Yleinen

-  Naiset ja Miehet + 45 V.

-  Naiset ja Miehet + 60 V.

Jokaisen sarjan kaksi parasta palkitaan! Kilpailun ykköset palkitaan hienoilla Huawei 4G Tablet-tietokoneilla ja bluetooth lisäkaiuttimilla. Kipailun kakkoset palkitaan Madboy-tuotteilla. Kilpailulisenssi(27€) sisältää 1 x lounas, 1 x keittolounas ja kahvin ja kahvileivän. Kahvi ja ruokaliput luovutetaan kilpailijoille 2.9 Kartano Kievarilla.

 

SELAA  2017 KILPAILUKAPPALEITA ALLA OLEVISTA LINKEISTÄ: 

==>> KAPPELELISTA LAUANTAI JA SUNNUNTAI 

==>> KAPPALELISTA SUNNUNTAI »

==>> SÄÄNNÖT » 

------------------------------------------------------------------------------------

Kilpailupaikan yhteystiedot ja majoitustiedustelut:

Kartano Kievari Saarijärventie 434 44100 HIETAMA (Äänekoski) Puh. 0207436450, Lauri Pitkänen Puh. 0400 544970  lare@tanssittaa.fi

Lisätietoa kilpailusta:

Harri Hintikka Puh. 040 5254 056 tilaus@kodintekniikka.net tai karaokelaitteet.fi@gmail.com

Lisämajoitusvaihtoehtoja:

www.hotellikeitele.fi  (n.19 km kilpailupaikalle)

www.avainhotellit.fi   Hotelli Hirvi (n. 10 km kilpailupaikalle)

www.summassaari.fi  (n. 24 km kilpailupaikalle)

-------------------------------------------------------------------------------------DYNAMICS LOPPUTULOKSET 2016

Kiitos kaikille kilpailijoille ja yleisölle hienosta tunnelmasta !!

+50 SARJAN NAISET JA MIEHET    

1. LIIMATAINEN PÄIVI VIITASAARI 
2. NIINIJÄRVI  MERVI KORPILAHTI 
3. OJANEN   TITTA VAAJAKOSKI 

1. NEVALAINEN LEO KERAVA 
2. TUOMI  OLLI-PEKKA TAMPERE 
3. HARSUNEN  LAURI PYLKÖNMÄKI 

YLEISEN SARJAN NAISET JA MIEHET 

1. SIMONEN  ANNE LÖYTÄNÄ 
2. HYPPÖNEN  MERVI ÄÄNEKOSKI 
3. HÄMÄLÄINEN  MARJA-LEENA  LAUKAA 

1. BERG  MANU HELSINKI 
2. KOSKIRANTA PETRI SAARIJÄRVI 
3. RUUTIKAINEN SAKU JÄRVENPÄÄ

---------------------------------------------------------------------------------DYNAMICS 2015 LOPPUTULOKSET

Naiset +45v.

1. Sari Loisa Mikkeli

2. Anne Såg Tikkakoski

3. Marita Ilmonen Äänekoski

Naiset alle 45v.

1. Irina Männistö Kinkomaa

2. Kaarina Pulla Tampere

3. Sonja Jämsen Konnevesi

Miehet +45v.

1. Pertti Alho Jämsä

2. Leo Nevalainen Kerava

3. Jari Haapamäki Hietama

Miehet alle 45v.

1. Markku Uhlbäck Kuopio

2. Jukka Ussa Akaa

3. Jan-Markus Nyman Jyväskylä

----------------------------------------------------------------------------------DYNAMICS 2013 KILPAILUN TULOKSET (2014 kilpailussa välivuosi):

NAISET+45

1. Toini Uusitalo Oulu

2. Anne Såg Tikkakoski

3. Mervi Kari Heinola

NAISET alle 45

1. Terhi Salminen Sastamala

2. Mervi Hyppönen Äänekoski

3. Henna Leinonen Äänekoski

MIEHET+45

1. Hannu Kautto Äänekoski

2. Jari Haapamaki Hietama

3. Pertti Alho Jämsä

MIEHET alle 45

1. Ilkka Mäkelä Lappeenranta

2. Petri Lehtovirta Jyväskylä

3. Petri Koskiranta Saarijärvi